Ve Vaší obci jsme již ušetřili  69 648 221 Kč. Přejít na portál obceZměnit
arrow

Obecné dotazy

Klientům pomáháme s nevýhodnými smlouvami na energie, čištěním spalinových cest, dotačním poradenstvím, s finančními konzultacemi a naše služby neustále rozšiřujeme. Díky vysoké efektivitě a znalosti prostředí pro Vás dokážeme najít a zajistit u jednotlivých služeb a produktů přidanou hodnotu proti konkurenci.

Naše služby jsou zcela zdarma.

Dodavatelem poslední instance (DPI) je subjekt na trhu s elektřinou a plynem, který má v zákonem stanovených případech povinnost dodávat elektřinu a plyn zákazníkům za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem.

Důvodem k zahájení dodávky v režimu DPI je ztráta schopnosti stávajícího dodavatele dodávat elektřinu nebo plyn koncovým zákazníkům. Dodavatel poslední instance je tak vlastně určitou zárukou pro zákazníky především z řad domácností, že pro ně bude zajištěná dodávka elektřiny nebo plynu i v případě, kdy stávající dodavatel pozbyl oprávnění nebo možnost dodávat elektřinu nebo plyn.

Zapojení občané obvykle ušetří 25 až 30% výdajů za elektřinu a plyn. V některých případech je úspora ještě vyšší. Úspora je individuální, v průměru však činí 7 000 Kč/rok.

Distributor je vlastníkem sítě (potrubí, elektrické vedení) v dané oblasti. Za užívání své sítě si účtuje státem stanovené platby. Dodavatel poskytuje klientovi komoditu a účtuje si pouze částku za množství odběru a měsíční poplatek.

Jsem klientem Šetříme občanům

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku?

Obraťte se na naši klientskou linku. Rádi Vám poradíme.

+420 530 519 019