Ve Vaší obci jsme již ušetřili  69 648 221 Kč. Přejít na portál obceZměnit
arrow

V první fázi se projekt Šetříme občanům soustředil na poskytování služeb obcím, domácnostem, institucím a firmám prostřednictvím optimalizace nákladů na elektřinu a zemní plyn.

V další fázi došlo  k vyčlenění projektu do samostatné společnosti, která se zaměřuje na rozvoj dalších služeb.

Zapojení občané také získávající přístup k dotačním titulům, např. na pořízení fotovoltaické elektrárny.

Správa odběrných míst je služba, která porovnává nabídku stávajícího dodavatele s nabídkou vítězného dodavatele. Po srovnání se stává dodavatelem ten, který občanu nabídl výhodnější cenu. 

Vítězný dodavatel je ten, který nejen nabídne výhodnou cenu, ale má také skvělý zákaznický servis. Mezi ně patří například Centropol, Pražská Plynárenská, E.ON, X Energie, EP Energy Trading, Yello Energy, Armex Energy a mnohé další společnosti.

Zapojení občané obvykle ušetří 25 až 30% výdajů za elektřinu a plyn. V některých případech je úspora ještě vyšší. Úspora je individuální, v průměru však činí 7 000 Kč/rok.

Distributor je vlastníkem sítě (potrubí, elektrické vedení) v dané oblasti. Za užívání své sítě si účtuje státem stanovené platby. Dodavatel poskytuje klientovi komoditu a účtuje si pouze částku za množství odběru a měsíční poplatek.

Dodavatelem poslední instance (DPI) je subjekt na trhu s elektřinou a plynem, který má v zákonem stanovených případech povinnost dodávat elektřinu a plyn zákazníkům za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem.

Důvodem k zahájení dodávky v režimu DPI je ztráta schopnosti stávajícího dodavatele dodávat elektřinu nebo plyn koncovým zákazníkům. Dodavatel poslední instance je tak vlastně určitou zárukou pro zákazníky především z řad domácností, že pro ně bude zajištěná dodávka elektřiny nebo plynu i v případě, kdy stávající dodavatel pozbyl oprávnění nebo možnost dodávat elektřinu nebo plyn.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku?

Poradíme Vám po telefonu.

+420530519019