Ve Vaší obci jsme již ušetřili  69 648 221 Kč. Přejít na portál obceZměnit
arrow

Obecné dotazy

Klientům pomáháme s nevýhodnými smlouvami na energie, čištěním spalinových cest, dotačním poradenstvím, s finančními konzultacemi a naše služby neustále rozšiřujeme. Díky vysoké efektivitě a znalosti prostředí pro Vás dokážeme najít a zajistit u jednotlivých služeb a produktů přidanou hodnotu proti konkurenci.

Správa odběrných míst je služba, která porovnává nabídku stávajícího dodavatele s nabídkou vítězného dodavatele. Po srovnání se stává dodavatelem ten, který občanu nabídl výhodnější cenu. 

Vítězný dodavatel je ten, který nejen nabídne výhodnou cenu, ale má také skvělý zákaznický servis. Mezi ně patří například Centropol, Pražská Plynárenská, E.ON, X Energie, EP Energy Trading, Yello Energy, Armex Energy a mnohé další společnosti.

Zapojení občané obvykle ušetří 25 až 30% výdajů za elektřinu a plyn. V některých případech je úspora ještě vyšší. Úspora je individuální, v průměru však činí 7 000 Kč/rok.

Distributor je vlastníkem sítě (potrubí, elektrické vedení) v dané oblasti. Za užívání své sítě si účtuje státem stanovené platby. Dodavatel poskytuje klientovi komoditu a účtuje si pouze částku za množství odběru a měsíční poplatek.

Dodavatelem poslední instance (DPI) je subjekt na trhu s elektřinou a plynem, který má v zákonem stanovených případech povinnost dodávat elektřinu a plyn zákazníkům za ceny stanovené Energetickým regulačním úřadem.

Důvodem k zahájení dodávky v režimu DPI je ztráta schopnosti stávajícího dodavatele dodávat elektřinu nebo plyn koncovým zákazníkům. Dodavatel poslední instance je tak vlastně určitou zárukou pro zákazníky především z řad domácností, že pro ně bude zajištěná dodávka elektřiny nebo plynu i v případě, kdy stávající dodavatel pozbyl oprávnění nebo možnost dodávat elektřinu nebo plyn.

Naše služby jsou zcela zdarma.

Jsem klientem Šetříme občanům

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku?

Obraťte se na naši klientskou linku. Rádi Vám poradíme.

+420 530 519 019