Články

Články a tipy na téma úspory výdajů domácností se zaměřením na oblast energetiky, financí a služeb pro domácnosti.

SOLÁRY DO KAŽDÉ RODINY? NYNÍ MÁTE IDEÁLNÍ PŘÍLEŽITOST.


Kdo už uvažoval o vlastní fotovoltaické elektrárně (FVE), kterou by umístil na střechu svého domu, pravděpodobně si položil otázku, kdy bude nejvhodnější čas pro její pořízení. Na rozdíl od chladných měsíců, při kterých slunce tak často nesvítí a není tak silné, je léto tím časem ideálním.  Právě v tomto období je schopna elektrárna vyrobit nejvíce energie.


Přečíst článek >

CENY ELEKTŘINY NADÁLE ROSTOU. ČEKAT NA “LEPŠÍ ČASY” SE NEMUSÍ VYPLATIT.


Pokud jste v nedávné době řešili změnu podmínek dodávek energií, možná jste se pozastavili nad rostoucími cenami energií. Bohužel jde o trend napříč trhem a jak domácnosti, tak firmy se musí smířit s výrazným zvýšením ceny za silovou elektřinu. Změna se dotkne všech, kteří aktuálně nemají tarif u svého dodavatele zafixovaný. Dodavatelé energií ji totiž vlivem prudkého nárůstu cen na energetické burze již nyní nakupují o 46 % dráž než před rokem, a tak logicky musí dojít k navýšení koncové ceny pro zákazníky.


Přečíst článek >

JAK UŠETŘIT ZA VODU? POŘIĎTE SI RETENČNÍ NÁDRŽ.


Čekají nás letní měsíce plné pobytu na zahradě či chatě. Přichází ale také nejteplejší část v roce a s ní spojený nedostatek vody. Proto Vám přinášíme tip, jak ušetřit přes léto nemalé peníze za vodu. Řešení je jednoduché – retenční nádrž.


Přečíst článek >

TIPY NA VÝLETY PRO FANOUŠKY TECHNIKY: ELEKTRÁRNY V ČESKU

Přichází léto a blíží se letní prázdniny. Pro nadšence techniky a technických památek přinášíme tipy na výlety po Česku, kam se vydat a zároveň se dozvědět něco o výrobě elektřiny a plynu. 
Přejeme hodně zábavy při objevování (nejen) těchto památek.


Přečíst článek >

PĚT MÝTŮ O ZELENÉ ENERGII


O zelené elektřině koluje řada nepravdivých informací, zejména o jejím původu, ceně nebo smysluplnosti jejího využívání. Pojďme se podívat na nejčastější z nich.

Přečíst článek >

KONEC TOPNÉ SEZÓNY = ZAČÁTEK ÚDRŽBY


Konec topné sezóny se již pomalu blíží. A to je nejlepší čas na kontrolu a případný servis topení či spalinových cest. Přinášíme tipy, jaký servis byste měli dopřát Vašemu topnému systému na konci sezóny.

Přečíst článek >

Vybíráme gril: Elektrický nebo plynový?

Grilovací sezóna je v plném proudu. Pokud se chystáte k pořízení nového grilu, pak čtěte dál. Řeč bude totiž o dvou typech grilů, jaké se s nimi pojí výhody i nevýhody, který bude dříve nažhavený na Vaše oblíbené bárbekjů a další tipy.

Přečíst článek >