Informace o mimosoudním řešení spotřebitelských sporů

Dohled nad dodržováním povinností v oblasti zprostředkovatelské činnosti v energetice, vyplývajících ze zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, popř. ze zákona č. 458/2000 Sb. (energetický zákon), vykonává Energetický regulační úřad (ERÚ). V případě sporu mezi poskytovatelem služby a spotřebitelem, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového spotřebitelského sporu k Energetickému regulačnímu úřadu, se sídlem Masarykovo náměstí 5, 586 01 Jihlava, e-mail: podatelna@eru.cz, web: www.eru.cz.

Dohled nad dodržováním povinností v ostatních oblastech, vyplývajících ze zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, vykonává Česká obchodní inspekce (ČOI). V případě sporu mezi poskytovatelem služby a spotřebitelem, který se nepodaří vyřešit vzájemnou dohodou, může spotřebitel podat návrh na mimosoudní řešení takového spotřebitelského sporu k České obchodní inspekci, se sídlem Štěpánská 15, 120 00 Praha, e-mail: adr@coi.cz, web: www.adr.coi.cz.

Spotřebitel může využít rovněž platformu pro řešení sporů online, která je zřízena Evropskou komisí na adrese http://ec.europa.eu/consumers/odr/.