Ceny elektřiny nadále rostou. Čekat na “lepší časy” se nemusí vyplatit.

Pokud jste v nedávné době řešili změnu podmínek dodávek energií, možná jste se pozastavili nad rostoucími cenami energií. Bohužel jde o trend napříč trhem a jak domácnosti, tak firmy se musí smířit s výrazným zvýšením ceny za silovou elektřinu. Změna se dotkne všech, kteří aktuálně nemají tarif u svého dodavatele zafixovaný. Dodavatelé energií ji totiž vlivem prudkého nárůstu cen na energetické burze již nyní nakupují o 46 % dráž než před rokem, a tak logicky musí dojít k navýšení koncové ceny pro zákazníky.

Proč elektřina zdražuje


Hlavním důvodem zdražení je cena silové elektřiny na burze, kterou směrem vzhůru žene několik aspektů. Za poslední rok cena vystřelila nahoru. Jen od začátku tohoto roku dosáhla nákupní cena téměř 1800 Kč za megawatthodinu z loňských 1100 Kč.


Růst cen elektřiny v minulosti odstartovaly zejména výrazně rostoucí ceny emisních povolenek. Německý Ústavní soud rozhodl, že současný zákon o ochraně klimatu není v souladu s cíli na snižování emisí uhlíku a příliš zatěžuje budoucí generace. To vedlo k diskuzi o dalším zpřísnění aktuálních limitů na evropské půdě, které se projevilo právě v rostoucí ceně povolenek.

Fixovat cenu se vyplatí

Vzhledem k dlouhodobému výhledu, kdy se předpokládá další růst cen energií, již vhodnější doba na změnu podmínek dodávek energií nebude. Předpokládá se další růst cen elektřiny i plynu a výhodu budou mít ti odběratelé, kteří si nyní ceny zafixují na další období.

Více o produktech s fixními cenami našeho partnerského dodavatele TGC Energie najdete na stránkách www.tgcenergie.cz nebo u našich konzultantů.


Zdroj:

www.tgcenergie.cz

www.kurzy.cz